خانه / اخبار / واکنش عضو شورای اسلامی شهر سوق به اظهارات فرماندار کهگیلویه در خصوص کمپین جاده خون

واکنش عضو شورای اسلامی شهر سوق به اظهارات فرماندار کهگیلویه در خصوص کمپین جاده خون

سلام و عرض ادب خدمت جناب دکتر پوزش فرماندار ارزشی شهرستان کهگیلویه .

جناب دکتر در نیت پاک شما و اینکه با جان و دل جهت عمران و آبادانی این شهرستان محروم ، خدمت صادقانه میکنید و تلاش مضاعف دارید ، شکی نیست و ما بارها قدردان شما بودیم و هستیم .
جناب فرماندار ، امروز مطلبی از شما در رسانه ها خواندم که گلایه از مردم شهید پرور شهر سوق داشتید . باور نداشتم که اینها گفته های شما باشد . پیش خودم گفتم مگه مردم دیارم چه خطایی کردند که آنها را به بی انصافی و قدرناشناسی متهم کردید . مردمی که از بدو انقلاب تا حال جز قدرشناسی و تشکر از مسئولین چیزی بر زبان نراندند و بارها در عمل این را ثابت کردند .

جناب دکتر پوزش عزیز :
ما بی انصاف نیستیم ، ولی بی انصافی های زیادی دیدیم و دم نزدیم .
ما دین خود را به انقلاب و جمهوری اسلامی ادا کردیم و هیچ انتظاری نداشتیم چون این را وظیفه خود میدانستیم و میدانیم .
اولین جرقه های انقلاب را جوانان پاک و بی آلایش شهر ما در این استان زدند . حتما از حماسه تنگه مجاهدین حرفها شنیدی که مردم ما همگام با شهرهای بزرگ کشور با آرمانهای امام راحل همراه و همصدا شده اند .
جناب فرماندار ، انصاف ما چهل شهید آرمیده در گلزار سوق است که جان خود را برای دفاع از کشور خود داده اند .
ولی آیا میدانی گلزار شهدای سوق تنها گلزاریست که فاقد آب است و در این مدت هیچ مسئولی به خود زحمت این امر را نداد و ارزشی برای خانواده های این عزیزان در اینخصوص قائل نشد . هر چند مقام والای شهیدان بالاتر از این حرفهاست که من ناچار شدم از میان همه حقوقی که خانواده شهدا بر ما دارند ، به این حق کوچک و ابتدایی اشاره کنم .
جناب دکتر پوزش ، آیا میدانی اگر زنده یاد حسین پناهی ، شاعر ، فیلسوف و هنرمند نام آشنای کشور متعلق به سایر استانها و یا حتی سایر شهرهای استان بود ، چه استفاده ها که از نامش نمی بردند و چه ارزشی که برایش قائل نمی شدند . اما توصیه میکنم یکبار دیگر گذری بر قبر ساده و بی آلایشش داشته باشی تا مظلومیت حسین پناهی و سوق را نظاره کنی . آنوقت به مظلومیت دولت تدبیر و امید اشاره میفرمودید .
جناب دکتر ، حتما شنیده ای که سوق را شهر علم و ادب و فرهنگ لقب داده اند ، اما آیا میدانی جوانان زبده و تحصیلکرده سوق علیرغم تمامی شایستگی ها و سرآمدی ها ، هیچ جایگاهی در مسند فرهنگ و آموزش وپرورش و یا سایر نهادهای شهرستان و استان ندارند .
آیا بنظر شما این حق خوری ، سیاسی است یا پیگیری مشکل خود سیاسی است .
جناب فرماندار خدمتتان عرض کنم سال گذشته در خفقان اعتبارات ، مبلغ قابل توجهی به ورزش و جوانان شهرستان تعلق گرفت ولی موقع تقسیم غنائم یک ریال هم عاید سوق نشد و براحتی بر نام سوق خط قرمز کشیده شد . حتما میگویید این موضوع هم سیاسی نبوده .
خلاصه مشکلات و بی انصافی ها و اجحاف در حق و حقوق مردم سوق زیاد هستند که فعلا به همین چند مورد بسنده میکنم .
شما درست فرمودید اینهمه مشکلات برای یک شهر بود و صدایی از کسی بلند نشد . براستی چرا ؟
چون ما به داشته ها و نداشته هایمان قانع بودیم و همیشه قدرشناس زحمات دولتمردان بودیم و هستیم . ولی گویی ما داریم چوب همین قناعتمان را می خوریم .
جناب دکتر پوزش ، ما در این جاده خون ها داده ایم و خون دلها خورده ایم . هر نقطه از این جاده بیانگر خاطرات تلخ جدایی عزیزانمان است .
ما چشم بر همه نداشته هایمان بستیم و طالب جاده ای ایمن شده ایم .
این را بدانید تا دردی نباشد ، ناله ای هم نیست .
از طرفی میدانیم که اعتبارات شهرستان و استان جوابگوی جاده نیست ، ولی از طرف دیگر و در عمل می بینیم که در همین مدت ، در دیگر نقاط استان چه شاهکارهای راهسازی که نمی شود .
کیلومترها جاده به طرفه العینی چند بانده می شوند و چه کوهها و دره هایی به چشم بر هم زدنی با خاک یکسان و به جاده تبدیل میشوند .
قطعا میدانید که این جاده بیلان کار چند دولت و چند نماینده مجلس و چند استاندار و چند فرماندار است .
آیا این زیبنده تلاش و خدمت صادقانه این عزیزان هست ؟
آیا این ۹ کیلومتر جاده در مدت ۹ سال ، تلاش و خدمت صادقانه دولتها را زیر سوال میبرد یا درخواست کمک مردم برای رفع مشکل شهرشان ؟
آیا ادعای حق خود را کردن ، بی انصافی و سیاسی کاری است ؟
ما سالهاست فریاد می زنیم و هر بار با وعده ای مهر سکوت بر لبمان زدند و ما را دلخوش به آینده ای نزدیک میکردند و با فریادی دیگر وعده دیگری میدادند.
جناب فرماندار ، ما که توفیق زیارت استاندار عزیزمان را نداریم . میتونید تز ایشان سوال کنید . یاد دارم وقتی استاندار محترم جهت کلنگ زنی مصلی به سوق مشرف شدند و ما مشکلات سوق را به ایشان مطرح کردیم ، فرمودند اولویت کاری من پروژه‌های نیمه تمام است و در شهرستان کهگیلویه هم اولویتم جاده سوق است . این بود که بارقه ای از امید در دلمان بوجود آمد . حال پس از دو سال نمیدانم برای شهرستان هیچ پروژه ای اجرا نشد یا جناب استاندار اولویت کاریشونو فراموش کردند ؟
میدانم که اینطور نیست و استاندار فهیممان تلاش خود را کرده اند و بارها در جلسات مهم تذکر داده اند ولی شاید به در بسته خورده اند .
پس اجازه بفرمایید ما مردم سوق و این کمپین در راستای حمایت از شما مسئولان دلسوز و پرتلاش همگام و همراه شویم تا همه بدانند در این گوشه کشور استان محرومی هست که هنوز آرزوی مردم یکی از شهرهای بزرگش ، داشتن جاده است .
پس استدعا دارم این همراهی ما را به دید منفی ننگرید و بی انصافی و قدرناشناسی خطابش نکنید . چرا که مردم شهر ما به قدرشناسی شهره خاصی دارند .
حتما شنیده اید که گفته اند اگر روزی اعلام کنند از فردا آب و گاز سوق بمدت یک ماه قطع میشه ، مردم سوق همه در دهدشت دنبال دبه خالی آب و کپسول گاز .. . میگردند و از کسی صدایی بر نمی آید که براستی دلیل قطع آب و گاز چیست ؟
جناب دکتر ، به هر حال ما با وجود تمامی مشکلات به تدبیر دولت تدبیر و امید ، امید وافر داریم و از حمایتهای شخص شما چه در گذشته و چه در زمان فرمانداری نسبت به سوق و تخصیص اعتبارات ، غافل نیستیم و قدردان زحمات شما هستیم و امیدواریم بلطف یزدان الهی و حمایتهای دولت تدبیر و امید و تلاشهای شما بزرگواران ، با نظارت و پیگیری بیشتر ، مردم سوق را از این نگرانی بزرگ برهانید .

ومن الله التوفیق
سید سعید پرهیز
عضو شورای اسلامی شهر سوق
یازدهم تیر یکهزار و سیصد و نود و پنج

 منبع:http://khabarnema.ir/archive/29989.html

حتما ببینید

نشست مردم سوق با فرماندار کهگیلویه در مورد وضعیت نابسامان جاده سوق به دهدشت

گلایه های مردم شهر سوق از وضعیت نابسامان جاده سوق به دهدشت این روزها به اوج خود رسیده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 6 =