در سیزدهمین روز از آبان‌ماه سال ۹۶ جلسه ی شورای اداری بخش سوق پیرامون برگزاری اولین یادواره شهدای مفقودالاثر شهرستان کهگیلویه با حضور رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان در بخشداری سوق برگزار شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کهگیلویه در جلسه شورای اداری بخش سوق که به منظور هماهنگی برگزاری یادواره شهدای مفقودالاثر برگزار شد ،ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را مهمترین اولویت این نهاد عنوان کرد و گفت : یادواره شهدای مفقودالاثر یکی از مهمترین یادواره‌ها و کار های ارزشمند و ابتکاری  است که برای گرامیداشت یاد و خاطره ۱۷ شهید والامقام مفقودالاثر شهرستان کهگیلویه به میزبانی شهر سوق برگزار میشود .وی افزود در امر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، یادواره های شهدا را باید از گلزار ها به کوچه‌ها و خیابان‌ها بیاورییم. دولتخواه برگزاری باشکوه این یادواره را مستلزم همکاری همه ادارات دانست وافزود: برای برگزاری باشکوه این یادواره برنامه های متنوعی تدارک دیده شده و نقش هر یک از دستگاهها نیز مشخص شده است .

 سید کمال الدین دولتخواه فضا سازی محیطی و تبلیغات را مهم خواند و افزود : یادواره شهدای مفقودالاثر در مورخه چهارشنبه مورخه ۱۸آبانماه ۹۶همزمان با اربعین حسینی و بعد از نماز مغرب و عشا با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در میدان بخش سوق برگزار می‌شود

حاج آقا مهدی کیانی اصل امام جمعه سوق دراین نشست شورای اداری به منظور برگزار شدن یادواره شهدای مفقودالاثر به میزبانی شهر سوق افزود؛ ترویج فرهنگ شهدا مثل عدالت خواهی، عدم سواستفاده ازبیت المال، صداقت ، واستفاده ازارزش های دینی شد. کیانی در ادامه افزود؛ شهادت وگذشتن ازجان ومال یک افتخاراست که نصیب هرکس نمی شود وازاینکه دشمن توان حمله نظامی به کشوررانداردبخاطر روحیه شهادت طلبی است .

تورج رزمجو بخشدار سوق با توجه به  اهداف یادواره شهدا اشاره کرد و افزود: مراسم یادواره شهدا باید فراتر از معرفی شهدا باشد، اهداف شهدا و ترویج آن ها باید در راس اهداف یادواره ها باشد، طوری که بعد مراسم یادواره ها ، مردم دنباله روی اهداف شهدا شوند. ببوی خواستار همکاری مدیران و مسولان برای برگزاری هرچه باشکوه تر این برنامه به میزبانی شهر سوق شد

در پایان این جلسه عیسی غندی شهردار و برومندزاده رئیس کمیته امداد امام خمینی شهر سوق از برگزاری یادواره های مختلف شهدا در این چند ماه اخیر شهرستان کهگیلویه از ریاست و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران تقدیر و تشکر کردند.